aktualizované dňa - 01.01.2024
Záhradné jazierko
Záhrada na kľúč

Záhradné jazierko

okrasne-jazierko.jpg
Umiestnenie záhradného jazierka do okrasnej záhrady by ste si pred samotnou realizáciou mali dôkladne premyslieť. Prvoradým faktorom prečo chceme mať jazierko na záhrade je ten, že ho chceme mať na očiach a krásu vody si chceme naplno vychutnať a užívať. Teda jazierko odporúčam vybudovať na miesto, kde je viditeľné z odpočinkových plôch ako je napr. terasa alebo altánok. Jednotlivé prvky ako je vodopád, ktorý má samozrejme oveľa viac funkcií ako je samotný design odporúčam vždy umiestňovať tak, aby bol z prístupových a odpočinkových častí záhrady dobre viditeľný. Plocha okrasného jazierka by mala byť minimálne z 40% tienená. Hlavne v letných mesiacoch, keď je jazierko umiestnené na priamom slnku a voda v plytkých častiach dosiahne vyššie teploty, dochádza k množeniu vláknitých rias. Pokiaľ nieje žiadna prekážka pri jazierku, ktorá by tento tieň vyprodukovala, vysaďte k jazierku dominantnú drevinu. Odporúčam však neopadavý ihličnan ako napr. Cedrus Atlantica alebo podobný druh. Nádherne prevísajúci nad jazierkom vyzerá naozaj prekrásne. Vhodne zakomponovaný drobný záhradný nábytok ako napríklad lavička, mólo nad jazierkom tiež pôsobí prirodzene a má aj úžitkový charakter. Nieje krajší pocit ako keď si sadnete po vyčerpávajúcom dni na lavičku pri jazierku, počujete žblnkot vodopádu a tešíte sa s rodinou z Vášho kúsku prírody priamo u Vás doma.

3D vizualizácia záhradného jazierka

3D návrh záhradného jazierka 01 3D návrh záhradného jazierka 02
3D návrh záhradného jazierka 03 3D návrh záhradného jazierka 04 3D návrh záhradného jazierka 05 3D návrh záhradného jazierka 06

Typy záhradných jazierok

Plastové jazierka
    Plastové jazierko
  • Prefabrikované jazierka sa vyrábajú s polyetylénu alebo sklolaminátu a polyesteru. Inštaláciu treba urobiť dôkladne, ale ani pre laika nie je veľmi náročná. Podobné jazierka s malým posedením a decentným večerným osvetlením sa veľmi dobre vynímajú v polotienistom kúte záhrady na dohľad z domu či terasy. Plytká nádrž však ľahko namrzne, preto v nej nemôžu prezimovať živočíchy a zimu prečká iba pár rastlín. S prirodzene vysadenou močiarnou zónou a zeleným brehom však jazierko nepôsobí opustene ani v zime.
Fóliové jazierka
    Fóliové jazierko
  • Vďaka pružným jazierkovým fóliám možno vybudovať jazierko akéhokoľvek tvaru a veľkosti. Môžeme ho vytvoriť úplne podľa vlastných predstáv. Pokiaľ chceme mať v jazierku ryby, malo by byť minimálne 1,5m hlboké, aby mohli ryby prezimovať počas zimných mesiacov. Dôležitý faktor čistého jazierka je kvalitná filtrácia s UVC lampou, ktorá zabraňuje množeniu rias. Ideálne je, keď je jazierko z 40% tienené, preto sa odporúča vysadiť k jazierku Cedrus atlantica alebo podobný druh ihličnanu.

Realizácia záhradného jezierka s možnosťou kúpania

Kúpacie jazierko 01 Kúpacie jazierko 02 Kúpacie jazierko 03 Kúpacie jazierko 04
Kúpacie jazierko 05 Kúpacie jazierko 06 Kúpacie jazierko 07 Kúpacie jazierko 08
Kúpacie jazierko 09 Kúpacie jazierko 10 Kúpacie jazierko 11 Kúpacie jazierko 12

Realizácia záhradného jazierka

Záhradné jazierko 01 Záhradné jazierko 02
Záhradné jazierko 03 Záhradné jazierko 04
Záhradné jazierko 05 Záhradné jazierko 06
Záhradné jazierko 07 Záhradné jazierko 08
Záhradné jazierko 09 Záhradné jazierko 10
Záhradné jazierko 11 Záhradné jazierko 12

Galéria okrasných jazierok

Okrasné jazierko 20 Okrasné jazierko 19
Okrasné jazierko 01 Okrasné jazierko 02
Okrasné jazierko 03 Okrasné jazierko 04
Okrasné jazierko 05 Okrasné jazierko 06
Okrasné jazierko 07 Okrasné jazierko 08
Okrasné jazierko 09 Okrasné jazierko 10
Okrasné jazierko 11 Okrasné jazierko 12
Okrasné jazierko 13 Okrasné jazierko 14
Okrasné jazierko 15 Okrasné jazierko 16
Okrasné jazierko 17 Okrasné jazierko 18

Aktuálne informácie

Mohlo by Vás zaujímať

Najnovšie projekty

Kosenie trávnikov

Pravidelné kosenie trávnikov

Na základe dopytu zo strany zákazníkov, ktorým sme realizovali záhrady sme sa rozhodli spustiť novú službu. Ponúkame Vám pravidelné kosenie trávnikov, vrátane všetkých doplnkových služieb v rámci exteriéru. Služba bude dostupná na mesiac, respektíve na celú vegetačnú sezónu. Neváhajte a vyplňte si online objednávku kosenia trávnika už teraz a nechajte kompletnú starostlivosť o Vašu trávu na nás!

Rozvoz zeminy

Rozvoz zeminy

Vážení zákazníci, ponúkame Vám možnosť požičať si naše stroje a mechanizáciu (mininakladač Hysoon a minidumper Lumag) aj s obsluhou za prijateľné hodinové ceny na rozvoz zeminy, kameňa a iných materiálov v prípade, že si okrasnú záhradu realizujete svojpomocne. Mininakladač a minidumper sú stroje vhodné na rozvoz rôznych materiálov v rámci záhrady tam, kde sa už veľké stroje nedostanú a je potrebné tieto namáhavé práce vykonávať ručne.

3D záhradné projekty

Záhradné projekty

Vážení zákazníci, v prípade realizácie kompletnej záhrady na kľúč, vrátane závlahového systému, dodávky rastlín a trávnika je projekt s kompletnou dokumentáciou pre zákazníka zadarmo.

Cenové ponuky

Cenové ponuky

Vážení zákazníci, v prípade žiadosti o cenovú ponuku na dodávku a pokládku trávnika, realizáciu záhradného jazierka, údržbu záhrady alebo inú cenovú ponuku je potrebné, aby ste v žiadosti vždy uvádzali požiadavky, veľkosť plochy v m², fotografie aktuálneho stavu plochy a miesto realizácie.

Pôsobenie

3D projekty záhrad

Vážení zákazníci, 3D záhradné projekty spracovávame aj zákazníkom mimo oblasti nášho pôsobenia. Pôsobíme v týchto krajoch: BA, TT, NR. Ostatným zákazníkom vypracovávame projekty bez osobnej návštevy. Komunikácia je riešená formou e-mailu a telefonicky.

Kobercový trávnik

Kobercový trávnik

Vážení zákazníci, pripravili sme pre Vás online objednávku pokládky kobercového trávnika. Objednávka je určená iba zákazníkom, ktorí majú záujem o trávnik aj s pokládkou.

Ekologické práce

Ekologické práce

Vážení zákazníci, ponúkame Vám služby spojené s ekologickými prácami a prípravami pozemkov pred rekonštrukciou alebo realizáciou okrasnej záhrady. Práce spočívajú v pílení a odstraňovaní nežiadúceho porastu a stromov, vypratávaní pozemkov, upratovaní stavebného a iného odpadu po dokončení stavieb. Zabezpečujeme aj kontajnery na likvidáciu odpadu. Služby sú dostupné do 50km v okolí Bratislavy.

Závlahy Hunter

Závlahy Hunter

Vážení zákazníci, pripravili sme pre Vás online formulár na vypracovanie projektu a cenovej ponuky na automatickú závlahu Hunter. Teraz si môžete požiadať o projekt a cenovú ponuku, poprípade zameranie pozemku priamo z Vášho domova úplne jednoducho.

Články na Blogu

Služby

- Realizácie závlah
- Realizácie jazierok
- Realizácie vodopádov
- Pokládky trávnikov
- Strojové úpravy terénu
- Kosenie trávnikov

Naši partneri

Richter Rasen Slovakia - Pestovanie a predaj kobercových trávnikov Bewas - Veľkoobchod závlah Hunter Plantago - Veľkoobchod okrasných rastlín a drevín Begra - Veľkoobchod jazierkovej techniky Takacs - Veľkoobchod agro potrieb Predaj exkluzívneho záhradného nábytku Roberti Rattan Predaj a výroba sudových sáun Ekologické práce Marián Braun Šimon Betko - luxusné záhradné vázy a kvetináče DANAÉ RK LIVE BRATISLAVA, s.r.o. Vaša realitná kancelária Dekoračné kvetináče zo živice Zimné záhrady