aktualizované dňa - 01.01.2024
Údržby záhrad a zelene
Záhrada na kľúč

Údržby záhrad

Údržby záhrad
Najdôležitejší faktor krásnej a zdravej záhrady je v prvom rade profesionálne a odborne vykonaná údržba. Starostlivosť o zeleň nespočíva iba v pravidelnom kosení trávnika, ale aj ďalších faktorov. Každá rastlina vyžaduje individuálny prístup, neustálu pozornosť a ošetrenie. Údržba zelene našou spoločnosťou sa nevzťahuje iba na súkromné záhrady, ale aj starostlivosť o chaty, víkendové sídla, mestské časti a firemné plochy. Nielen záhrada ako celok vyžaduje údržbu a neustálu starostlivosť, ale aj jej súčasti ako je napr. záhradné jazierko alebo závlahový systém. Celoročná údržba záhrady spočíva v komplexnej starostlivosti o záhradu ako celok vrátane vodných prvkov a závlahového systému. Údržba zahŕňa aj zazimovanie rastlín a automatickej závlahy a jarné odstránenie zazimovania rastlín a spustenie závlahového systému. Samozrejmosťou je starostlivosť o trávnik a rastliny vrátane tvarovacieho rezu drevín a krov, hnojenia a chemického postreku. Postaráme sa o vašu záhradu či už jednorázovo alebo pravidelne.

Aký typ údžby záhrady je ideálny?

Jednorázová údržba záhrady a zelene
  Jednorázová údržba záhrady a zelene
 • V čom spočíva jednorázová údržba záhrady? Jednorázová údržba záhrady je vhodná pre ľudí, ktorí majú svoju záhradu ako koníček a radi sa v priebehu sezóny bavia s ošetrovaním záhonov, vysádzaním nových rastlín a raz za čas potrebujú pomoc pri väčšej a namáhavejšej údržbe záhrady, ktorá obnáša práce väčšieho rozsahu, ako je vertikutácia trávnika, hnojenie, tvarovací rez drevín, mulčovanie atď.
Sezónna údržba záhrady a zelene
  Sezónna údržba záhrady a zelene
 • Sezónna údržba záhrady sa zväčša vykonáva v dvoch intervaloch. Jarná a jesenná údržba. Tento typ údržby je najpreferovanejší z dôvodu, že moderné záhrady sa zakladajú s čo najmenšími nárokmi na údržbu záhrady. Nikto nechce byť v dnešnej dobe otrokom svojej okrasnej záhrady a preto sa na tento fakt v moderných a nenáročných záhradách prihliada už pri riešení záhradného projektu.
Pravidelná údržba záhrady a zelene
  Pravidelná údržba záhrady a zelene
 • Pravidelná údržba záhrady je ideálna voľba pre ľudí, ktorí sú zaneprázdnení kariérou, výchovou detí alebo aj koníčkami, či záľubami. Pri pravidelnej údržbe záhrady si zákazník predlžuje aj dĺžku záruky v prípade, že sa jedná o novozaloženú záhradu. Pravidelnou údržbou sa myslí ošetrovanie rastlín, kosenie trávnika a iných potrebných úkonov minimálne raz za týždeň.

Služby v oblasti údržby záhrad a zelene...

Údržba záhrady
Údržba záhrady:

- Kosenie trávnika
- Hnojenie trávnika
- Vertikutácia trávnika
- Prevzdušňovanie trávnika
- Postrek proti burinám
- Vysádzanie rastlín
- Presádzanie rastlín
- Ošetrovanie rastlín
- Postreky rastlín
- Hnojenie rastlín
- Zazimovanie rastlín
- Jesenný zber listov
- Tvarovací rez drevín
- Omladzovací rez drevín
- Výrub stromov
- Úpravy záhonov
- Čistenie záhonov
- Mulčovanie
- Tvarovanie živých plotov
- Odvoz odpadu
Údržba jazierka
Údržba jazierka:

- Odčerpanie vody
- Odčerpanie kalu
- Mechanické čistenie
- Tlakové čistenie
- Chemické čistenie
- Biologické čistenie
- Čistenie filtrácií
- Výmena filtrácií
- Revízia čerpacej techniky
- Čistenie čerpadiel
- Presádzanie rastlín
- Redukovanie rastlín
- Opravy brehov
- Tvorba vodopádov
- Rekonštrukcie jazierok
- Tvorba potokov a kaskád
- Zazimovanie jazierok
- Výmena fólií a podložiek
- Dodávka okrasných rýb
- Dodávka baktérií
Údržba závlahy
Údržba závlahy:

- Čistenie filtrov
- Čistenie čerpadiel
- Čistenie postrekovačov
- Čistenie studní
- Výmeny postrekovačov
- Výmeny jednotiek
- Výmeny senzorov
- Výmeny elektroventilov
- Výmeny čerpadiel
- Výmeny filtrov
- Nastavenia jednotiek
- Nastavenia postrekovačov
- Revízie závlah
- Tlakové skúšky
- Revízie čerpadiel
- Zazimovanie závlah
- Zazimovanie čerpadiel
- Rekonštrukcie závlah
- Opravy rozvodov
- Jarný servis

Záručné podmienky pri novo založenej záhrade...

Pravidelná údržba záhrady úzko súvisí so záručnými podmienkami pri realizáciách okrasných záhrad. Vysvetlenie je jednoduché. Záhrada je živý organizmus a vyžaduje si neustálu pozornosť, starostlivosť a ošetrovanie. Predĺžená záruka je podmienená pravidelnými údržbami z dôvodu, že profesionál vie posúdiť a vyhodnotiť prípadné choroby na rastlinách a iné nepredvídané skutočnosti a včas zareagovať. Znamená to, že vo veľa prípadoch sa dá poškodená alebo napadnutá rastlina, poprípade poškodenie trávnika správnym vyhodnotením a rýchlym zákrokom zachrániť.

Záručné podmienky:

Závlaha - dva roky, za predpokladu, že sezóny servis - jar/jeseň (revízia/zazimovanie závlahy) realizuje naša spoločnosť. Zazimovanie je osobitne platená služba a nie je súčasťou realizácie závlahy.

Trávnik - pol roka od pokládky v prípade, že pod trávnik inštalujeme závlahový systém. Dvoj ročná záruka je možná iba v prípade pravidelnej údržby - v sezóne (marec - november) min raz za dva mesiace (ošetrovanie, postrek, odburinenie, hnojenie, vertikutácia atď.). Údržba je osobitne platená služba a nie je súčasťou realizácie záhrady.

Rastliny - záruka na rastliny je tri mesiace od výsadby a to iba v prípade zakúpenia drevín za plnú cenu, teda bez zľavy. V prípade nákupu rastlín so zľavou napr. 25% sú rastliny bez záruky. Záruka sa dá predĺžiť iba v prípade pravidelnej údržby a to min 3 až 4 krát do mesiaca. Údržba je osobitne platená služba a nie je súčasťou realizácie záhrady.

Záruka a domáce zvieratá

  Záruka a domáce zvieratá
 • V prípade, že vlastník budúcej záhrady chová domáce zvieratá, ktoré svojim voľným pohybom po pozemku môžu poškodiť práve založenú záhradu, sa záručné podmienky určujú individuálne s prihliadnutím na všetky fakty, ako je rozsah alebo obmedzenie pohybu zvierat, veľkosť a ich počet, atď. Trávnik a aj každá rastlina je po výsadbe veľmi citlivá a zraniteľná, preto je nesmierne dôležite minimálne v rannom štádiu založenia záhrady obmedziť pohyb domácich zvierat po záhrade.

Aktuálne informácie

Mohlo by Vás zaujímať

Najnovšie projekty

Kosenie trávnikov

Pravidelné kosenie trávnikov

Na základe dopytu zo strany zákazníkov, ktorým sme realizovali záhrady sme sa rozhodli spustiť novú službu. Ponúkame Vám pravidelné kosenie trávnikov, vrátane všetkých doplnkových služieb v rámci exteriéru. Služba bude dostupná na mesiac, respektíve na celú vegetačnú sezónu. Neváhajte a vyplňte si online objednávku kosenia trávnika už teraz a nechajte kompletnú starostlivosť o Vašu trávu na nás!

Rozvoz zeminy

Rozvoz zeminy

Vážení zákazníci, ponúkame Vám možnosť požičať si naše stroje a mechanizáciu (mininakladač Hysoon a minidumper Lumag) aj s obsluhou za prijateľné hodinové ceny na rozvoz zeminy, kameňa a iných materiálov v prípade, že si okrasnú záhradu realizujete svojpomocne. Mininakladač a minidumper sú stroje vhodné na rozvoz rôznych materiálov v rámci záhrady tam, kde sa už veľké stroje nedostanú a je potrebné tieto namáhavé práce vykonávať ručne.

3D záhradné projekty

Záhradné projekty

Vážení zákazníci, v prípade realizácie kompletnej záhrady na kľúč, vrátane závlahového systému, dodávky rastlín a trávnika je projekt s kompletnou dokumentáciou pre zákazníka zadarmo.

Cenové ponuky

Cenové ponuky

Vážení zákazníci, v prípade žiadosti o cenovú ponuku na dodávku a pokládku trávnika, realizáciu záhradného jazierka, údržbu záhrady alebo inú cenovú ponuku je potrebné, aby ste v žiadosti vždy uvádzali požiadavky, veľkosť plochy v m², fotografie aktuálneho stavu plochy a miesto realizácie.

Pôsobenie

3D projekty záhrad

Vážení zákazníci, 3D záhradné projekty spracovávame aj zákazníkom mimo oblasti nášho pôsobenia. Pôsobíme v týchto krajoch: BA, TT, NR. Ostatným zákazníkom vypracovávame projekty bez osobnej návštevy. Komunikácia je riešená formou e-mailu a telefonicky.

Kobercový trávnik

Kobercový trávnik

Vážení zákazníci, pripravili sme pre Vás online objednávku pokládky kobercového trávnika. Objednávka je určená iba zákazníkom, ktorí majú záujem o trávnik aj s pokládkou.

Ekologické práce

Ekologické práce

Vážení zákazníci, ponúkame Vám služby spojené s ekologickými prácami a prípravami pozemkov pred rekonštrukciou alebo realizáciou okrasnej záhrady. Práce spočívajú v pílení a odstraňovaní nežiadúceho porastu a stromov, vypratávaní pozemkov, upratovaní stavebného a iného odpadu po dokončení stavieb. Zabezpečujeme aj kontajnery na likvidáciu odpadu. Služby sú dostupné do 50km v okolí Bratislavy.

Závlahy Hunter

Závlahy Hunter

Vážení zákazníci, pripravili sme pre Vás online formulár na vypracovanie projektu a cenovej ponuky na automatickú závlahu Hunter. Teraz si môžete požiadať o projekt a cenovú ponuku, poprípade zameranie pozemku priamo z Vášho domova úplne jednoducho.

Články na Blogu

Služby

- Realizácie závlah
- Realizácie jazierok
- Realizácie vodopádov
- Pokládky trávnikov
- Strojové úpravy terénu
- Kosenie trávnikov

Naši partneri

Richter Rasen Slovakia - Pestovanie a predaj kobercových trávnikov Bewas - Veľkoobchod závlah Hunter Plantago - Veľkoobchod okrasných rastlín a drevín Begra - Veľkoobchod jazierkovej techniky Takacs - Veľkoobchod agro potrieb Predaj exkluzívneho záhradného nábytku Roberti Rattan Predaj a výroba sudových sáun Ekologické práce Marián Braun Šimon Betko - luxusné záhradné vázy a kvetináče DANAÉ RK LIVE BRATISLAVA, s.r.o. Vaša realitná kancelária Dekoračné kvetináče zo živice Zimné záhrady