aktualizované dňa - 01.01.2023
Údržby záhrad a zelene
Záhrada na kľúč

Údržby záhrad

Údržby záhrad
Najdôležitejší faktor krásnej a zdravej záhrady je v prvom rade profesionálne a odborne vykonaná údržba. Starostlivosť o zeleň nespočíva iba v pravidelnom kosení trávnika, ale aj ďalších faktorov. Každá rastlina vyžaduje individuálny prístup, neustálu pozornosť a ošetrenie. Údržba zelene našou spoločnosťou sa nevzťahuje iba na súkromné záhrady, ale aj starostlivosť o chaty, víkendové sídla, mestské časti a firemné plochy. Nielen záhrada ako celok vyžaduje údržbu a neustálu starostlivosť, ale aj jej súčasti ako je napr. záhradné jazierko alebo závlahový systém. Celoročná údržba záhrady spočíva v komplexnej starostlivosti o záhradu ako celok vrátane vodných prvkov a závlahového systému. Údržba zahŕňa aj zazimovanie rastlín a automatickej závlahy a jarné odstránenie zazimovania rastlín a spustenie závlahového systému. Samozrejmosťou je starostlivosť o trávnik a rastliny vrátane tvarovacieho rezu drevín a krov, hnojenia a chemického postreku. Postaráme sa o vašu záhradu či už jednorázovo alebo pravidelne.

Aký typ údžby záhrady je ideálny?

Jednorázová údržba záhrady a zelene
  Jednorázová údržba záhrady a zelene
 • V čom spočíva jednorázová údržba záhrady? Jednorázová údržba záhrady je vhodná pre ľudí, ktorí majú svoju záhradu ako koníček a radi sa v priebehu sezóny bavia s ošetrovaním záhonov, vysádzaním nových rastlín a raz za čas potrebujú pomoc pri väčšej a namáhavejšej údržbe záhrady, ktorá obnáša práce väčšieho rozsahu, ako je vertikutácia trávnika, hnojenie, tvarovací rez drevín, mulčovanie atď.
Sezónna údržba záhrady a zelene
  Sezónna údržba záhrady a zelene
 • Sezónna údržba záhrady sa zväčša vykonáva v dvoch intervaloch. Jarná a jesenná údržba. Tento typ údržby je najpreferovanejší z dôvodu, že moderné záhrady sa zakladajú s čo najmenšími nárokmi na údržbu záhrady. Nikto nechce byť v dnešnej dobe otrokom svojej okrasnej záhrady a preto sa na tento fakt v moderných a nenáročných záhradách prihliada už pri riešení záhradného projektu.
Pravidelná údržba záhrady a zelene
  Pravidelná údržba záhrady a zelene
 • Pravidelná údržba záhrady je ideálna voľba pre ľudí, ktorí sú zaneprázdnení kariérou, výchovou detí alebo aj koníčkami, či záľubami. Pri pravidelnej údržbe záhrady si zákazník predlžuje aj dĺžku záruky v prípade, že sa jedná o novozaloženú záhradu. Pravidelnou údržbou sa myslí ošetrovanie rastlín, kosenie trávnika a iných potrebných úkonov minimálne raz za týždeň.

Služby v oblasti údržby záhrad a zelene...

Údržba záhrady
Údržba záhrady:

- Kosenie trávnika
- Hnojenie trávnika
- Vertikutácia trávnika
- Prevzdušňovanie trávnika
- Postrek proti burinám
- Vysádzanie rastlín
- Presádzanie rastlín
- Ošetrovanie rastlín
- Postreky rastlín
- Hnojenie rastlín
- Zazimovanie rastlín
- Jesenný zber listov
- Tvarovací rez drevín
- Omladzovací rez drevín
- Výrub stromov
- Úpravy záhonov
- Čistenie záhonov
- Mulčovanie
- Tvarovanie živých plotov
- Odvoz odpadu
Údržba jazierka
Údržba jazierka:

- Odčerpanie vody
- Odčerpanie kalu
- Mechanické čistenie
- Tlakové čistenie
- Chemické čistenie
- Biologické čistenie
- Čistenie filtrácií
- Výmena filtrácií
- Revízia čerpacej techniky
- Čistenie čerpadiel
- Presádzanie rastlín
- Redukovanie rastlín
- Opravy brehov
- Tvorba vodopádov
- Rekonštrukcie jazierok
- Tvorba potokov a kaskád
- Zazimovanie jazierok
- Výmena fólií a podložiek
- Dodávka okrasných rýb
- Dodávka baktérií
Údržba závlahy
Údržba závlahy:

- Čistenie filtrov
- Čistenie čerpadiel
- Čistenie postrekovačov
- Čistenie studní
- Výmeny postrekovačov
- Výmeny jednotiek
- Výmeny senzorov
- Výmeny elektroventilov
- Výmeny čerpadiel
- Výmeny filtrov
- Nastavenia jednotiek
- Nastavenia postrekovačov
- Revízie závlah
- Tlakové skúšky
- Revízie čerpadiel
- Zazimovanie závlah
- Zazimovanie čerpadiel
- Rekonštrukcie závlah
- Opravy rozvodov
- Jarný servis

Záručné podmienky pri novo založenej záhrade...

Pravidelná údržba záhrady úzko súvisí so záručnými podmienkami pri realizáciách okrasných záhrad. Vysvetlenie je jednoduché. Záhrada je živý organizmus a vyžaduje si neustálu pozornosť, starostlivosť a ošetrovanie. Predĺžená záruka je podmienená pravidelnými údržbami z dôvodu, že profesionál vie posúdiť a vyhodnotiť prípadné choroby na rastlinách a iné nepredvídané skutočnosti a včas zareagovať. Znamená to, že vo veľa prípadoch sa dá poškodená alebo napadnutá rastlina, poprípade poškodenie trávnika správnym vyhodnotením a rýchlym zákrokom zachrániť.

Záručné podmienky:

Závlaha - dva roky, za predpokladu, že sezóny servis - jar/jeseň (revízia/zazimovanie závlahy) realizuje naša spoločnosť. Zazimovanie je osobitne platená služba a nie je súčasťou realizácie závlahy.

Trávnik - pol roka od pokládky v prípade, že pod trávnik inštalujeme závlahový systém. Dvoj ročná záruka je možná iba v prípade pravidelnej údržby - v sezóne (marec - november) min raz za dva mesiace (ošetrovanie, postrek, odburinenie, hnojenie, vertikutácia atď.). Údržba je osobitne platená služba a nie je súčasťou realizácie záhrady.

Rastliny - záruka na rastliny je tri mesiace od výsadby a to iba v prípade zakúpenia drevín za plnú cenu, teda bez zľavy. V prípade nákupu rastlín so zľavou napr. 25% sú rastliny bez záruky. Záruka sa dá predĺžiť iba v prípade pravidelnej údržby a to min 3 až 4 krát do mesiaca. Údržba je osobitne platená služba a nie je súčasťou realizácie záhrady.

Záruka a domáce zvieratá

  Záruka a domáce zvieratá
 • V prípade, že vlastník budúcej záhrady chová domáce zvieratá, ktoré svojim voľným pohybom po pozemku môžu poškodiť práve založenú záhradu, sa záručné podmienky určujú individuálne s prihliadnutím na všetky fakty, ako je rozsah alebo obmedzenie pohybu zvierat, veľkosť a ich počet, atď. Trávnik a aj každá rastlina je po výsadbe veľmi citlivá a zraniteľná, preto je nesmierne dôležite minimálne v rannom štádiu založenia záhrady obmedziť pohyb domácich zvierat po záhrade.

Aktuálne informácie

Najnovšie projekty

Rozvoz zeminy

Rozvoz zeminy

Vážení zákazníci, ponúkame Vám možnosť požičať si naše stroje a mechanizáciu (mininakladač Hysoon a minidumper Lumag) aj s obsluhou za prijateľné hodinové ceny na rozvoz zeminy, kameňa a iných materiálov v prípade, že si okrasnú záhradu realizujete svojpomocne. Mininakladač a minidumper sú stroje vhodné na rozvoz rôznych materiálov v rámci záhrady tam, kde sa už veľké stroje nedostanú a je potrebné tieto namáhavé práce vykonávať ručne.

3D záhradné projekty

Záhradné projekty

Vážení zákazníci, znížili sme cenu za vypracovanie 3D záhradného projektu! Pôvodná cena - 550€, nová cena - 349€. Ušetríte až 201€. V prípade realizácie kompletnej záhrady na kľúč, vrátane závlahového systému, dodávky rastlín a trávnika je projekt s kompletnou dokumentáciou pre zákazníka zadarmo.

Cenové ponuky

Cenové ponuky

Vážení zákazníci, v prípade žiadosti o cenovú ponuku na dodávku a pokládku trávnika, realizáciu záhradného jazierka, údržbu záhrady alebo inú cenovú ponuku je potrebné, aby ste v žiadosti vždy uvádzali požiadavky, veľkosť plochy v m², fotografie aktuálneho stavu plochy a miesto realizácie.

Pôsobenie

3D projekty záhrad

Vážení zákazníci, 3D záhradné projekty spracovávame aj zákazníkom mimo oblasti nášho pôsobenia. Pôsobíme v týchto okresoch: BA, TT, NR, TN. Ostatným zákazníkom vypracovávame projekty bez osobnej návštevy. Komunikácia je riešená formou e-mailu a telefonicky.

Kobercový trávnik

Kobercový trávnik

Vážení zákazníci, pripravili sme pre Vás online objednávku kobercového trávnika za cenu 3,60€/1m² vrátane DPH. Objednávka je určená iba zákazníkom, ktorí majú záujem o samotný trávnik a chcú si realizáciu uskutočniť svojpomocne. V prípade záujmu o kompletné zatrávnenie plochy s úpravou terénu a pokládkou trávnika nás kontaktujete.

Ekologické práce

Ekologické práce

Vážení zákazníci, ponúkame Vám služby spojené s ekologickými prácami a prípravami pozemkov pred rekonštrukciou alebo realizáciou okrasnej záhrady. Práce spočívajú v pílení a odstraňovaní nežiadúceho porastu a stromov, vypratávaní pozemkov, upratovaní stavebného a iného odpadu po dokončení stavieb. Zabezpečujeme aj kontajnery na likvidáciu odpadu. Služby sú dostupné do 50km v okolí Bratislavy.

Závlahy Hunter

Závlahy Hunter

Vážení zákazníci, pripravili sme pre Vás online formulár na vypracovanie projektu a cenovej ponuky na automatickú závlahu Hunter. Teraz si môžete požiadať o projekt a cenovú ponuku, poprípade zameranie pozemku priamo z Vášho domova úplne jednoducho.

Blog

Služby

- Predaj trávnika
- Predaj záhradných váz
- Predaj sudových sáun
- Projektovanie závlah
- Realizácie závlah
- Realizácie jazierok
- Realizácie vodných stien
- Realizácie zimných záhrad
- Realizácie múrikov
- Údržby záhrad a zelene
- Poradenstvo
- Servis

Naši partneri

Richter Rasen Slovakia - Pestovanie a predaj kobercových trávnikov Bewas - Veľkoobchod závlah Hunter Plantago - Veľkoobchod okrasných rastlín a drevín Begra - Veľkoobchod jazierkovej techniky Takacs - Veľkoobchod agro potrieb Predaj exkluzívneho záhradného nábytku Roberti Rattan Predaj a výroba sudových sáun Ekologické práce Marián Braun Šimon Betko - luxusné záhradné vázy a kvetináče DANAÉ RK LIVE BRATISLAVA, s.r.o. Vaša realitná kancelária Dekoračné kvetináče zo živice Zimné záhrady