aktualizované dňa - 01.01.2015
Trávnik
Záhrada na kľúč

Trávnik

Úžitkový trávnik
Trávnik okolo domu je z hľadiska celkového pohľadu na nehnuteľnosť veľmi dôležitý a ovplyvňuje výzor a charakter celej záhrady. V lete trávnik zjednocuje zreteľné a iné časti scenérie, napríklad záhony kvetov, okraje záhonov a skalky. V zime je jeho úloha opačná - vnáša kúsok zelene a oživuje prázdnu záhradu. Trávnik rozdeľujeme na dva základné druhy. Okrasný trávnik a úžitkový. Ak má trávnik slúžiť deťom a ostatným užívateľom záhrady, bude lepšie ak si vyberiete úžitkový trávnik. Úžitkový trávnik je zložený z odolnejších trávových druhov, ktoré nepotrebujú prehnanú starostlivosť. Samozrejme, že určitú údržbu vyžaduje každý trávnik, dokonca aj ten, pod ktorým je nainštalovaný závlahový systém. Minimálna starostlivosť by mala byť dodržaná aspoň v dvoch intervaloch. Jarná a jesenná údržba, pri ktorej sa prerezávajú korene trávnika ( vertikutácia ) aby sme podporili rast a hustotu trávnika a samozrejme sezónne prispôsobené hnojenie a v prípade potreby postreky proti nežiaducej burine. Jedine pri pravidelnej údržbe a starostlivosti dosiahneme pekný a zdravý trávnik...

Mohlo by Vás zaujímať: Aký trávnik vybrať na záhradu?

Tipy trávnikov

Okrasný trávnik
    Okrasný trávnik
  • Okrasný trávnik prvej triedy so zamatovým povrchom a výraznou zelenou farbou si istotne nepomýlite. Vo Veľkej Británii je to veľmi obľúbený trávnik a je charakteristický dvoma základnými vlastnosťami: Po prvé je vytvorený jemnou kompaktnou trávou - psinčekmi a kostravami, niet v ňom trávy so širšími listami ani trvácnych mätohonov. Po druhé sa trávnik pravidelne kosí do výšky koberca. Týmto spôsobom sa drsnejšej tráve zabraňuje, aby prerastala jemnejšiu. Takýto trávnik je ideálny v blízkosti domu, kde je príjemný a krásny pohľad, ale treba po ňom chodiť čo najmenej. Ak chcete mať taký krásny trávnik, aby Vám ho susedia závideli, tak tento typ trávnika je pre Vás ako stvorený. Treba však upozorniť, že skôr ako sa rozhodnete pre tento typ trávnika, spomeňte si na nevýhody spojené s námahou, ktorú prináša tento trávnik.
Úžitkový trávnik
    Úžitkový trávnik
  • Trávnik, v ktorom dominujú mätohony trvácne a širokolisté trsovité trávy nemožno porovnávať s nádherným a pestovaným okrasným trávnikom, ktorý tvoria najmä psinčeky a kostravy. Ak však chcete trávnik, na ktorom budete môcť žiť a nie sa len naň pozerať, potom je pre Vás vhodnejší typom úžitkový trávnik. Úžitkový trávnik prvej triedy je vhodný na rôzne športové hry, ležanie a iné činnosti, ktoré sa vykonávajú vonku na trávniku. Je to veľká výhoda a nielen jediná. Úžitkový trávnik znesie aj nevšímavosť, nenáležitú starostlivosť a neublíži mu to. Väčšina prirodzených drsných tráv, ktoré obsahuje úžitkový trávnik je užitočná, v okrasnom trávniku sa však považujú za burinu. Ďaľšou výhodou je nižšia obstarávacia cena a fakt, že tieto trávy sa ľahko rozrastajú.
Umelý trávnik
    Umelý trávnik
  • V mnohých oblastiach, najmä v športovom svete boli v poslednom čase prirodzený trávnik nahradený umelými plochami a zdá sa, že ich obľúbenosť narastá. Pre mnohé záhrady je myšlienka založiť umelý trávnik neprijateľná. Iní sa domnievajú, že umelý trávnik je vhodný do záhrady za predpokladu, že sa v nej nenájdu podmienky pre prirodzený trávnik. V záhradách zvyčajne býva jedna alebo dve silne zaťažované plochy, ktoré nemôže tvoriť trávnik. Typickým príkladom sú balkóny, terasy a skleníky. Zvyčajným riešením je vyložiť takúto plochu kameňmi alebo betónom, ale aj umelý trávnik je jednoduchý a príťažlivý variant. Ak je plocha z kameňa, dá sa jednoducho umývať a čistiť, na druhej strane umelý trávnik má prirodzený vzhľad, dlhodobú životnosť a skoro žiadnu údržbu. Niektorí výrobcovia udávajú až 10 ročnú záruku!

Kobercový trávnik alebo siaty?

Kobercový trávnik alebo siaty?
V prípade, že sa rozhodujete medzi siatym a kobercovým trávnikom by ste mali vedieť pár faktov. Dosiahnuť efekt trávnika siateho v porovnaní s kobercovou mačinou trvá približne pol roka za predpokladu, že všetko ide tak ako má. Tento proces je však veľmi náročný na čas a starostlivosť. Dôležitým faktorom pre výsledný efekt sú aj vonkajšie vplyvy, ktoré nemáme ako ovplyvniť ( domáce zvieratá, vtáctvo, poveternostné podmienky, terénne nerovnosti vo forme svahu atď. ). V konečnom dôsledku sa cena za námahu siateho trávnika, materiál a čas dá porovnať s cenou za kobercový trávnik, pri ktorom je okamžite vidieť výsledok vo forme zatrávnenej plochy. Kobercový trávnik má výhodu aj v tom, že o cca 10 až 12 dní, čo je čas po ktorom sa zakorení ho môžeme prvý krát pokosiť a následne ho naplno využívať na oddych, relax a iné činnosti s rodinou a priateľmi...

Pokládky kobercového trávnika

Pokládka trávnika 01 Pokládka trávnika 02
Pokládka trávnika 03 Pokládka trávnika 04
Pokládka trávnika 05 Pokládka trávnika 06
Pokládka trávnika 07 Pokládka trávnika 08
Pokládka trávnika 09 Pokládka trávnika 10
Pokládka trávnika 11 Pokládka trávnika 12
Pokládka trávnika 13 Pokládka trávnika 14
Pokládka trávnika 15 Pokládka trávnika 16
Pokládka trávnika 17 Pokládka trávnika 18

Aktuálne info...01.09.2015 - Záhradné projekty

Jesenná akcia - 201€!
Záhradné projekty

Vážení zákazníci, od 01.09.2015 do 22.12.2015 sme znížili cenu za vypracovanie 3D záhradného projektu! Pôvodná cena - 550€, cena po zľave - 349€. Ušetríte až 201€! V prípade realizácie kompletnej záhrady na kľúč, vrátane závlahového systému, dodávky rastlín a trávnika je projekt s kompletnou dokumentáciou pre zákazníka zadarmo!

07.01.2015 - Konzultácie

Vážení zákazníci,
Konzultácie

v prípade že nie ste 100% rozhodnutí pre investíciu do záhradného projektu, môžete pred objednávkou projektu využiť hodinovú konzultáciu. Na osobnom stretnutí Vám ukážeme realizované návrhy, fotodokumentácie, video náhľady, cenové ponuky ale predovšetkým vysvetlíme, prečo je vo všeobecnosti nesmierne dôležitý 3D záhradný projekt či už z hľadiska Vašej predstavy o finálnej verzii záhradného projektu, samotnej realizácie, ale aj tvorby celkovej ceny realizovanej záhrady na kľúč. Po konzultácii je iba na Vás, či sa rozhodnete pre objednávku záhradného projektu. Konzultácia je zadarmo, platia sa iba dopravné náklady. Cena dopravy je 0,26€/1km. Platí sa cesta k Vám, aj späť. Východiskový bod pri výpočte dopravy je mesto Malacky. Pre stanovenie termínu konzultácie prosím volajte na tel.: 0903 566 668 (p. Sloboda).

05.01.2015 - Cenové ponuky

Vážení zákazníci,
Cenové ponuky

v prípade žiadosti o cenovú ponuku na dodávku a pokládku trávnika, realizáciu záhradného jazierka, údržbu záhrady alebo inú cenovú ponuku je potrebné, aby ste v žiadosti vždy uvádzali požiadavky, veľkosť plochy v m², fotografie aktuálneho stavu plochy a miesto realizácie. Ďakujeme...

01.01.2015 - 3D projekty záhrad

Vážení zákazníci,
3D projekty záhrad

od 01.01.2015 spracovávame 3D záhradné projekty aj zákazníkom mimo oblasti nášho pôsobenia. Pôsobíme v týchto okresoch: BA, TT, NR, TN. Ostatným zákazníkom vypracovávame projekty bez osobnej návštevy. Komunikácia je riešená formou e-mailu a telefonicky. V prípade záujmu Vám radi poskytneme všetky potrebné informácie na tel. 0903 566 668.

18.08.2014 - Kosenie trávnikov

Vážení zákazníci,
Kosenie trávnikov

od 18.08.2014 Vám ponúkame službu jednorázového ale predovšetkým pravidelného kosenia Vašich trávnikov. Služba je dostupná počas celej sezóny. Ceny sú individuálne v závislosti od veľkosti kosenej plochy a pravidelnosti kosenia. V prípade záujmu o kosenie trávnika nás kontaktujte na tel. 0915 879 349 (p. Orth)

01.07.2014 - Kobercový trávnik

Vážení zákazníci,
Kobercový trávnik

od 01.07.2014 sme pre Vás pripravili online objednávku kobercového trávnika za cenu 3,40€/1m² vrátane DPH! Objednávka je určená iba zákazníkom, ktorí majú záujem o samotný trávnik a chcú si realizáciu uskutočniť svojpomocne.
V prípade záujmu o kompletné zatrávnenie plochy s úpravou terénu a pokládkou trávnika nás kontaktujete na tel. 0903 566 668.

01.05.2014 - Ekologické práce

Vážení zákazníci,
Ekologické práce

od 01.05.2014 Vám ponúkame služby spojené s ekologickými prácami a prípravami pozemkov pred rekonštrukciou alebo realizáciou okrasnej záhrady. Práce spočívajú v pílení a odstraňovaní nežiadúceho porastu a stromov, vypratávaní pozemkov, upratovaní stavebného a iného odpadu po dokončení stavieb. Zabezpečujeme aj kontajnery na likvidáciu odpadu. Služby sú dostupné do 50km v okolí Bratislavy. V prípade záujmu nás kontaktujte na tel. 0904 566 664.

15.10.2012 - Závlahy Hunter

Vážení zákazníci,
Závlahy Hunter

pripravili sme pre Vás online formulár na vypracovanie projektu a cenovej ponuky na automatickú závlahu Hunter. Teraz si môžete požiadať o projekt a cenovú ponuku, poprípade zameranie pozemku priamo z Vášho domova úplne jednoducho. Využite zľavu na závlahy Hunter - 15%

Blog o okrasných záhradách

Poskytované zľavy:

- Záhradné projekty: -20%
- Závlahy Hunter: -15%
- Záhradný nábytok: -5%

Služby:

- Predaj kobercového trávnika
- Predaj záhradného nábytku
- Predaj záhradných váz
- Predaj sudových sáun
- Projektovanie závlah
- Realizácie závlah
- Realizácie jazierok
- Realizácie vodných stien
- Realizácie múrikov
- Údržby záhrad a zelene
- Poradenstvo
- Servis

Naši partneri:

Richter Rasen Slovakia - Pestovanie a predaj kobercových trávnikov Bewas - Veľkoobchod závlah Hunter Plantago - Veľkoobchod okrasných rastlín a drevín Begra - Veľkoobchod jazierkovej techniky Takacs - Veľkoobchod agro potrieb Predaj exkluzívneho záhradného nábytku Roberti Rattan Predaj a výroba sudových sáun Ekologické práce Marián Braun Šimon Betko - luxusné záhradné vázy a kvetináče DANAÉ RK LIVE BRATISLAVA, s.r.o. Vaša realitná kancelária
Stante sa našim partnerom!

V prípade, že ste výrobca alebo predajca záhradných doplnkov, a dokážete našim zákazníkom ponúknuť zaujímavé produkty a ceny, pošlite nám Váš katalóg a cenník. Vybraných dodávateľov budeme kontaktovať ohľadom nadviazania spolupráce.

Ďakujeme...

Kontakt:

Mobil: 0903 566 668
E-mail: art.project.group.sro@gmail.com

Logo kontaktu